top of page

 

Dlaczego język włoski? 🇮🇹

 

Włoski jest nie tylko używany we Włoszech, ale także w San Marino i Watykanie. Dodatkowo po włosku porozumiemy się w regionie Istrii (należy on do Słowenii oraz Chorwacji), na Korsyce oraz Malcie.

 

Dzięki znajomości języka włoskiego:

 • lepiej zrozumiesz włoską kuchnię i w końcu będziesz wypowiadać włoskie nazwy poprawnie np. gnocchi

 • łatwiej będzie Ci się odnaleźć w świecie teatru i sztuki

 • poznasz niesamowitą kulturę

 • zyskasz nowy kierunek wakacyjny, gdzie będziesz w stanie w pełni się komunikować z miejscowymi

 • posiądziesz nowe kompetencje, które zwiększą twoją wartość na rynku pracy

 

Ponadto:

 • Fonetyka języka włoskiego należy do jednych z najbardziej wokalnych

 • Zajmuje 4 miejsce w Unii Europejskiej (biorąc pod uwagę liczbę osób posługującym się nim)

 • Włochy to kraj z największą liczbą pozycji w światowej liście zabytków UNESCO

 

Ciekawe seriale, które polecamy do nauki języka włoskiego:

 • Gomorra

 • Genialna przyjaciółka

 • Rzymskie dziewczyny

 • Suburra

 

Wybrane kraje, gdzie możesz rozmawiać po włosku!

Mapy strona(1).png

Jak uczymy?

 

W naszej szkole językowej mamy wykwalifikowanych lektorów języka hiszpańskiego. Wszyscy są szkoleni do tego, aby uczyć według naszej metody "wchłaniania", czyli nauki praktycznego języka przede wszystkim w mowie. Dla nas najważniejsze jest to, aby faktycznie nauczyć Cię mówić.

Każdego kursanta traktujemy indywidualnie i podczas kursu przeprowadzamy test poziomujący oraz wywiad, który pozwola nam dostosować kurs pod potrzeby ucznia. Lektorzy dostosowując materiały i metodykę nauczania biorą pod uwagę predyspozycje i oczekiwania ucznia, tak aby kursant uczył się języka w swoim stylu, co za tym idzie na maksa efektywnie. 

 

Zgodnie z naszą metodą, każda lekcja dzielona jest na poszczególne części językowe (słownictwo, konwersacje, słuchanie, czytanie, gramatyka, pisanie), w których na wstępie przedstawia się dane zagadnienie, a następnie lektor ćwiczy je głównie w mowie. Lektor nie obciąża uczniów zbędnym materiałem, ale pilnuje, aby u każdego miał miejsce proces uczenia przedstawionego zagadnienia. 

Prowadząc kurs nasi lektorzy korzystają z podręcznikówartykułów, prezentacji, ćwiczeń interaktywnych. tj.. kahoot, quizlet, quizzis itp. Zajęcia uzupełniane są także o ciekawe filmiki językowe.

Grupy językowe tworzone są na platformie LangLion oraz na Messengerze. Kursant otrzymuje login i hasło po wybraniu terminu odbywania kursu.

 

Z nami możesz uczyć się tak jak lubisz najbardziej!

 • W grupie 3-9 osobowej, w której poznasz nowe osoby tak samo zainteresowane tym językiem i kulturą!

 • W parze ze swoim znajomym, członkiem rodziny, z kimkolwiek zechcesz. Nauka w gronie bliskich motywuje i pozwala Ci się czuć swobodnie na lekcji.

 • Indywidualnie z lektorem, gdzie to Ty decydujesz czego i kiedy się uczysz.

Celem naszych kursów szerzenie znajomości praktycznego języka obcego wśród polaków na całym świecie oraz na lekcjach przerabianie poziomów językowych. Przerobienie poziomu językowego w trybie zwykłym zajmie ok. 10 miesięcy zaś w trybie przyspieszonym 5 miesięcy.

 

Nabór na kursy jest ciągły. W dowolnym momencie kursant może przystąpić do kursu.

Nie zwlekaj i zapisz się już teraz!

POZNAJ NASZYCH WŁOSKICH LEKTORÓW

tablica2.jpg

Paulina - włoski

 

Przez długi czas byłam we Włoszech.  Język włoski dla początkujących urozmaicam piosenkami, quizami oraz ćwiczeniami online. Lubię odkrywać, jakich włoskich piosenek słuchacie i dzielić się swoimi.

OPINIA KURSANTA: "Jestem bardzo zadowolona z lektora. Paulina jest bardzo skrupulatna i zorganizowana. Lekcje są perfekcyjnie przygotowanie. Gramatyka, słuchanie, czytanie, nowe słówka i ćwiczenia, wszystko jest odpowiednio dobrane. Jest konsekwentna i potrafi zapanować nad grupą i ja odpowiednio poprowadzić." - Dominika.

PRAKTYKA: 7 lat

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 3 lata

100% lekcji to:

tablica2.jpg

"Z wykształcenia jestem italianistką! Interesuję się muzyką, głosem, oraz językiem i kulturą Słonecznej Italii. Moje zajęcia są małą podróżą w tamte strony. Prowadzę je w sposób aktywny i angażujący . Do każdego ucznia podchodzę w sposób indywidualny. Najbardziej uwielbiam wprowadzać ciekawostki dotyczące kultury i języka, których raczej nie znajdziesz w podręczniku!"

Dominika – włoski 

PRAKTYKA: 6 lat

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 3 lata

OPINIA KURSANTA: "Pani Dominika jest bardzo dobrym lektorem, zaangażowanym, motywującym. Podczas zajęć czuje się, że zależy Jej na tym, aby kursanci jak najwięcej z nich wynieśli. Zajęcia są bardzo ciekawie prowadzone i przygotowane. Zawsze można zadać pytanie, na które zawsze otrzyma się odpowiedź. Wszyscy kursanci muszą brać aktywny udział w zajęciach. Jestem pod wrażeniem."
- Katarzyna.

tablica2.jpg

"I like talking about something typical of my country. For example with the A1 group I do activities about the celebrations in Italy and I found that my students are very inquisitive about them. With the B1 group we read articles and then we do a debate in which we share our points of view and so on... I like polishing our language skills during these debates🙂"

Giulia – włoski (NATIVE SPEAKER)

PRAKTYKA: native speaker

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 3 lata

OPINIA KURSANTA: "Ta szkoła to coś czego szukałam, czyli praktyczne lekcje języka w trybie online z native speakerem. Nauczycielka przesympatyczna i bardzo wyrozumiała, tak, że nie mam tego uczucia dyskomfortu i bariery językowej w mówieniu, jaka towarzyszy mi zawsze, kiedy rozmawiam z obcokrajowcem. Czuję się jakbym po prostu rozmawiała z przyjacielem. Jak najbardziej polecam!''
- Joanna

tablica2.jpg

Mam na imię Karola i mieszkam we Włoszech od urodzenia. Od kilku lat uczę języków i czasem pracuję też jako przewodnik turystyczny po mojej ukochanej Wenecji. Na moich lekcjach będziemy ćwiczyć przede wszystkim mówienie, zaczynając od konwersacji podróżnego (“są wolne pokoje?”, “jak dostać się na ten stok narciarski?”) bo uważam że najlepszym sposobem na poznawanie Włoch i włoskiego jest przyjazd do tego pięknego kraju.

Karola – włoski/angielski

PRAKTYKA: native speaker

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 4 lata

OPINIA KURSANTA: "Karola Tura jest wspaniała, z przyjemnością uczestniczę w kursie dzięki niej. Jest cierpliwa i doskonale tłumaczy." - Katarzyna.

tablica2.jpg

Kiedy pierwszy raz przyjechałam do Włoch, zakochałam się w języku od pierwszego wejrzenia i obiecałam sobie, że kiedyś tu zamieszkam - i tak się stało. Zajęcia prowadzę prosto z Rzymu. Na moich lekcjach będziemy ćwiczyć przede wszystkim mówienie, bo w końcu po to uczymy się języka, żeby później w nim rozmawiać 😊 Zwracam szczególną uwagę na wymowę i akcent, a także na poprawne konstrukcje gramatyczne. Będę dzielić się z Tobą wiedzą zdobytą podczas rocznego pobytu we Włoszech, taką jak słowa dialektalne czy ciekawostki kulturowe.

Kasia – włoski

PRAKTYKA: 10 lat

WYKSZTAŁCENIE: Wokalistyka jazzowa we Włoszech

DOŚWIADCZENIE: 2 lata

OPINIA KURSANTA: „Jestem bardzo zadowolona z zajęć z Kasią. Zajęcia są konkretne,
merytoryczne, jasne i zrozumiałe. Kasia jest bardzo dokładna, bardzo dobrze tłumaczy. Bez
problemu porozumiewałyśmy się ws zmian terminów zajęć, gdy zaszła taka potrzeba.”-
Dorota

tablica2.jpg

"My class is really interactive and I like to make people talk about what we study together. Besides I like to create games in order to make it as relaxed as possible and to read articles about daily topics, such as politics, human rights, sustainability, tourism and travel".

PRAKTYKA: native speaker

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 4 lata

OPINIA KURSANTA: „Super kontakt z lektorem, dostajemy dodatkowe quizlety do łatwej i przyjemnej powtórki wiedzy z zajęć - nauka sama wchodzi do głowy :)'' - Patrycja

Nicola  – włoski (native speaker)

94078653_246974693374829_319614981654341

DANE FIRMY

HIPERkursy Paulina Piasecka

ul. Aleksandry Gabrysiak 42/26

Gdańsk, 80-175

NIP: 9571119549

REGON: 384659997

GODZINY OTWARCIA

TO TEŻ MOŻE CI SIĘ PRZYDAĆ

pn-pt  8:30 - 17:00

sob 9:00-12:00

Płatności należy kierować na konto HIPERkursy Paulina Piasecka podając w tytule język zapisu
Numer rachunku: 75 1140 2004 0000 3902 7931 9190

blackberry-messenger.png
bottom of page