top of page

 

Dlaczego język portugalski? 🇵🇹

 

Język portugalski jest używany nie tylko w Portugalii, ale także w Brazylii, Angoli, Mozambiku, Gwinei Równikowej, Republice Zielonego Przylądka, Timorze Wschodnim oraz Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej. Warto pamiętać jednak, że istnieją dwa odmiany tego języka: portugalski europejski i portugalski brazylijski.

 

Dzięki znajomości języka portugalskiego:

 • będziesz mógł komunikować się na kilku kontynentach,

 • poznasz ciekawą kulturę,

 • wakacje na Maderze będziesz mógł spędzić posługując się językiem mieszkańców,

 • będziesz się wyróżniać na rynku pracy.

 

Ponadto:

 • 250 milionów ludzi posługuje się językiem portugalskim.

 • To 9 najczęściej używany język na świecie.

 • Będąc w Portugalii można zobaczyć nie tylko piękne plaże, ale także interesujące szczyty górskie.

 

Ciekawe seriale, które polecamy do nauki portugalskiego:

 • Glória.

 • Czas zemsty, czas miłości.

 • Uśmiech losu.

 

Wybrane kraje, gdzie możesz rozmawiać po portugalsku!

Mapy strona(5).png

Jak uczymy?

 

W naszej szkole językowej mamy wykwalifikowanych lektorów. Wszyscy są szkoleni do tego, aby uczyć według naszej metody "wchłaniania", czyli nauki praktycznego języka przede wszystkim w mowie. Dla nas najważniejsze jest to, aby faktycznie nauczyć Cię mówić.

Każdego kursanta traktujemy indywidualnie i podczas kursu przeprowadzamy test poziomujący oraz wywiad, który pozwala nam dostosować kurs pod potrzeby ucznia. Lektorzy, dostosowując materiały i metodykę nauczania biorą pod uwagę predyspozycje i oczekiwania ucznia, tak aby kursant uczył się języka w swoim stylu, co za tym idzie na maksa efektywnie. 

 

Zgodnie z naszą metodą, każda lekcja dzielona jest na poszczególne części językowe (słownictwo, konwersacje, słuchanie, czytanie, gramatyka, pisanie), w których na wstępie przedstawia się dane zagadnienie, a następnie lektor ćwiczy je głównie w mowie. Lektor nie obciąża uczniów zbędnym materiałem, ale pilnuje, aby u każdego miał miejsce proces uczenia przedstawionego zagadnienia. 

Prowadząc kurs, nasi lektorzy korzystają z podręcznikówartykułów, prezentacji, ćwiczeń interaktywnych. tj. kahoot, quizlet, quizzis itp. Zajęcia uzupełniane są także o ciekawe filmiki językowe.

Grupy językowe tworzone są na platformie LangLion oraz na Messengerze. Kursant otrzymuje login i hasło po wybraniu terminu odbywania kursu.

 

Z nami możesz uczyć się tak, jak lubisz najbardziej!

 • W grupie 3-9 osobowej, w której poznasz nowe osoby tak samo zainteresowane tym językiem i kulturą!

 • W parze ze swoim znajomym, członkiem rodziny, z kimkolwiek zechcesz. Nauka w gronie bliskich motywuje i pozwala Ci się czuć swobodnie na lekcji.

 • Indywidualnie z lektorem, gdzie to Ty decydujesz czego i kiedy się uczysz.

Celem naszych kursów szerzenie znajomości praktycznego języka obcego wśród Polaków na całym świecie oraz na lekcjach przerabianie poziomów językowych. Przerobienie poziomu językowego w trybie zwykłym zajmie ok. 10 miesięcy zaś w trybie przyspieszonym 5 miesięcy.

 

Nabór na kursy jest ciągły. W dowolnym momencie kursant może przystąpić do kursu.

Nie zwlekaj i zapisz się już teraz!

POZNAJ NASZYCH PORTUGALSKICH LEKTORÓW

 

Przykładowa lekcja języka portugalskiego z Adrianem.

Mariusz - niemiecki (NATIVE SPEAKER)

tablica2.jpg

Zuzanna - portugalski

Uwielbiam uczyć się języków i poznawać świat przez językowe okulary;) Te portugalskie są jednymi z moich ukochanych, pozwalają zobaczyć i zrozumieć szumiącą oceanem i pełną słońca rzeczywistość. Na zajęciach będziemy nie tylko zgłębiać tajniki portugalskiej gramatyki (wcale nie jest taka straszna;), ale też dużo słuchać i jeszcze więcej mówić;) Jeśli Portugalia skradła kiedyś też Twoje serce i chcesz dołączyć do portugalskojęzycznego świata, zapraszam na pokład!

PRAKTYKA: 5 lat

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 2 lata

OPINIA KURSANTA: „Na kursie dowiedziałam się wielu faktów dotyczących samych Portugalczyków i ich kultury, nawyków itp. Najciekawsze dla mnie było to, gdy lektorka podawała nam znaczenie różnych słów w języku portugalskim, dla którego w Polsce nie mamy konkretnego określenia. Wszystko dla mnie było interesujące i godne zapamiętania. Zajęcia są prowadzone super przez sympatyczna Zuzie :)'' - Aleksandra

Mariusz - niemiecki (NATIVE SPEAKER)

tablica2.jpg

Bartek - portugalski

Hej, Nazywam się Bartek, od lat moją jedną z moich pasji było poznawanie nowych kultur. Robię to poprzez podróże, kontakt ludźmi, książki a nawet gotowanie! Uważam że nauka języków obcych również jest na to świetnym sposobem. Chętnie nauczę Cię języka od podstaw, lub pomogę poprawić twoje umiejętności.

PRAKTYKA: 4  lata

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 3 lata

OPINIA KURSANTA: „Z całego serduszka mogę polecić kusy językowe w HIPERkursy forma nauczania online, lektor zawsze przygotowany i bardzo miły, atmosfera swobodna. Zajęcia dopracowane na ostatni guzik! Kurs portugalskiego. Serdecznie polecam☺️!'' - Weronika

Mariusz - niemiecki (NATIVE SPEAKER)

100% lekcji to:

tablica2.jpg

Adżelika - portugalski

Najbardziej lubię pracować oczywiście w przyjaznej atmosferze. Lubię poznać swoich uczniów, spełniać ich oczekiwania i pomóc w realizacji postawionych przez nich celów jak najlepiej potrafię. Stawiam na praktykę i dogłębne poznanie tajników języka w taki sposób, żeby dla każdego było to miłe i przyjemne. Interesuję się wieloma rzeczami w tym psychologią, neurobiologią czy też lotnictwem. Oczywiście moją największą pasją jest język hiszpański i w chwili obecnej również zamiłowanie do języka portugalskiego. Z chęcią uczę się też kolejnych języków obcych, np. języka tureckiego co daje mi olbrzymią frajdę i satysfakcję.

PRAKTYKA: 3 lata

WYKSZTAŁCENIE: językowe 

DOŚWIADCZENIE: 1 rok

tablica2.jpg

OPINIA KURSANTA: "Zajęcia z Adrianem to czysta przyjemność. Zawsze jest wyrozumiały i cierpliwie tłumaczy każde zagadnienie.'' - Magda

PRAKTYKA: 7 lat

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 5 lat

Hej! Mam na imię Adrian. Portugalia jest dla mnie jak drugi dom a Portugalczycy to wspaniali i otwarci ludzie. Interesuję się piłką nożną oraz gastronomią, tak rodzimą jak i portugalską. Na zajęciach stawiam przede wszystkim na konwersacje i pomoc w pokonywaniu barier komunikacyjnych.

Adrian - portugalski 

94078653_246974693374829_319614981654341

DANE FIRMY

GODZINY OTWARCIA

TO TEŻ MOŻE CI SIĘ PRZYDAĆ

HIPERkursy Paulina Łaskowska

pn-pt  8:30 - 17:00

ul. Aleksandry Gabrysiak 42/26

Gdańsk, 80-175

NIP: 9571119549

REGON: 384659997

sob 9:00-12:00

Płatności należy kierować na konto HIPERkursy Paulina Łaskowska podając w tytule język zapisu
Numer rachunku: 75 1140 2004 0000 3902 7931 9190

blackberry-messenger.png
bottom of page