top of page

 

Dlaczego język szwedzki? 🇸🇪

 

Szwedzki, choć jest językiem urzędowym Szwecji, Wysp Alandzkich oraz niektórych regionów Finlandii, posługuje się nim też część ludności zamieszkującej Łotwę, Estonię.

 

Dzięki znajomości języka szwedzkiego:

 • poznasz niezwykle ciekawą kulturę skandynawską

 • zyskasz nowe kompetencje zawodowe

 • nauczysz się jednego z niszowych, ale przez to też pożądanego na rynku pracy języka

 • zyskasz możliwość zmiany swojego życia

 • wycieczka do tego kraju będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek, gdy będziesz znał_a ten język

 

Ponadto:

 • Tym językiem posługuje się około 10 milionów ludzi

 • To najbardziej popularny język spośród języków skandynawskich

 • Szwecja to najbogatszy kraj skandynawski

 • W Szwecji mieszka już około 90 000 Polaków

 

Ciekawe seriale, które polecamy do nauki szwedzkiego:

 • Rodzina plus

 • Kalifat

 • Miłość i anarchia

 

Wybrane kraje, gdzie możesz rozmawiać po szwedzku!

Mapy strona(4).png

Jak uczymy?

 

W naszej szkole językowej mamy wykwalifikowanych lektorów języka hiszpańskiego. Wszyscy są szkoleni do tego, aby uczyć według naszej metody "wchłaniania", czyli nauki praktycznego języka przede wszystkim w mowie. Dla nas najważniejsze jest to, aby faktycznie nauczyć Cię mówić.

Każdego kursanta traktujemy indywidualnie i podczas kursu przeprowadzamy test poziomujący oraz wywiad, który pozwola nam dostosować kurs pod potrzeby ucznia. Lektorzy dostosowując materiały i metodykę nauczania biorą pod uwagę predyspozycje i oczekiwania ucznia, tak aby kursant uczył się języka w swoim stylu, co za tym idzie na maksa efektywnie. 

 

Zgodnie z naszą metodą, każda lekcja dzielona jest na poszczególne części językowe (słownictwo, konwersacje, słuchanie, czytanie, gramatyka, pisanie), w których na wstępie przedstawia się dane zagadnienie, a następnie lektor ćwiczy je głównie w mowie. Lektor nie obciąża uczniów zbędnym materiałem, ale pilnuje, aby u każdego miał miejsce proces uczenia przedstawionego zagadnienia. 

Prowadząc kurs nasi lektorzy korzystają z podręcznikówartykułów, prezentacji, ćwiczeń interaktywnych. tj.. kahoot, quizlet, quizzis itp. Zajęcia uzupełniane są także o ciekawe filmiki językowe.

Grupy językowe tworzone są na platformie LangLion oraz na Messengerze. Kursant otrzymuje login i hasło po wybraniu terminu odbywania kursu.

 

Z nami możesz uczyć się tak jak lubisz najbardziej!

 • W grupie 3-9 osobowej, w której poznasz nowe osoby tak samo zainteresowane tym językiem i kulturą!

 • W parze ze swoim znajomym, członkiem rodziny, z kimkolwiek zechcesz. Nauka w gronie bliskich motywuje i pozwala Ci się czuć swobodnie na lekcji.

 • Indywidualnie z lektorem, gdzie to Ty decydujesz czego i kiedy się uczysz.

Celem naszych kursów szerzenie znajomości praktycznego języka obcego wśród polaków na całym świecie oraz na lekcjach przerabianie poziomów językowych. Przerobienie poziomu językowego w trybie zwykłym zajmie ok. 10 miesięcy zaś w trybie przyspieszonym 5 miesięcy.

 

Nabór na kursy jest ciągły. W dowolnym momencie kursant może przystąpić do kursu.

Nie zwlekaj i zapisz się już teraz!

POZNAJ NASZYCH SZWDZKICH LEKTORÓW

100% lekcji to:

KONWERSACJE

SŁOWNICTWO

GRAMATYKA

CZYTANIE

AKCENT

tablica2.jpg

"Staram się wykorzystywać różne środki i pomoce naukowe - ćwiczenia, animacje, filmiki -  by zaangażować kursantów i nie przedstawiać im jedynie suchej teorii. Chcę, aby moi uczniowie wychodzili z zajęć nie tylko z dawką nowej wiedzy, ale również z uśmiechem na twarzy - wierzę, że wtedy nauka staje się łatwiejsza. Jestem "typową humanistką", a zatem oprócz, rzecz jasna, języków, interesuję się wszystkim, co związane jest z szeroko pojętą kulturą. Staram się przenosić to na grunt zajęć w Hiperkursach i połączyć naukę języka z informacjami na temat Szwecji. Tak więc, oprócz poznania, na przykład, mniej i bardziej zawiłych zagadnień gramatycznych, kursanci dowiedzą się co nieco na temat szwedzkiej kuchni, posłuchają hitów prosto ze szwedzkich rozgłośni radiowych i nauczą się posługiwać współczesnym slangiem - osobiście ciekawiło mnie to niegdyś równie bardzo, co nauka samego języka".

Hania – szwedzki

PRAKTYKA: 4 lata

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 5 lat

OPINIA KURSANTA: "Bardzo sympatyczna lektorka! Jeżeli miałabym kogokolwiek polecić to na pewno Hanie.  Bardzo podobała mi się staranność i zaangażowanie :)'' - Julia

100% lekcji to:

KONWERSACJE

SŁOWNICTWO

GRAMATYKA

CZYTANIE

AKCENT

tablica2.jpg

Hej! Nazywam się Julia. Język szwedzki pojawił się w moim życiu, gdy po raz pierwszy pojechałam tam do pracy, od razu się zakochałam! Od tamtego czasu jeżdżę tam regularnie doskonalić swoje umiejętności językowe. Uwielbiam się rozwijać i pomagać innym w rozwoju. Jestem otwartą osobą z pozytywną energią. Ze mną nigdy nie jest nudno! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu z językami wiem na czym skupić się podczas nauki.

Julia – szwedzki

PRAKTYKA: 3 lata

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 1 rok

OPINIA KURSANTA: "Bardzo fajne zajęcia, wszystko tłumaczone jasno i logicznie a do tego super atmosfera. Polecam!'' - Aleksandra

100% lekcji to:

tablica2.jpg

"Na zajęciach koncentruje się nie tylko na samej gramatyce i słówkach, ale głównie na konwersacjach. Wiem jak istotne jest przełamanie bariery językowej i osłuchanie się z językiem, dlatego też używam ciekawych materiałów audiowizualnych, dzięki którym kursant może posłuchać różnych wariatów wymowy (dialektów). Co ważne, zajęcia dostosowane są do tematyki dnia codziennego, tak, by kursant potrafił zrozumieć komunikaty w szwedzkim metrze, czy też napisy w szwedzkiej pralni. Lubię też dyskutować na różne tematy dotyczące Skandynawii, muzyki z tego regionu oraz omawiać różnice kulturowe. Sama doskonalę język poprzez czytanie na głos różnego rodzaju literatury, śpiewanie szwedzkich piosenek oraz oglądanie programów telewizyjnych, więc na pewno mogę polecić coś ciekawego"

Agnieszka – szwedzki

PRAKTYKA: 2 lata

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 6 lat

OPINIA KURSANTA: "Na kursie z Agnieszką dowiedziałem się bardzo wielu rzeczy. Jak posługiwać się językiem i jak się go nauczyć. Najciekawsze były dla mnie początki kursu, to znaczy wchodzenie w caly swiat językowy.'' - Sebastian

94078653_246974693374829_319614981654341

DANE FIRMY

HIPERkursy Paulina Piasecka

ul. Aleksandry Gabrysiak 42/26

Gdańsk, 80-175

NIP: 9571119549

REGON: 384659997

GODZINY OTWARCIA

TO TEŻ MOŻE CI SIĘ PRZYDAĆ

pn-pt  8:30 - 17:00

sob 9:00-12:00

Płatności należy kierować na konto HIPERkursy Paulina Piasecka podając w tytule język zapisu
Numer rachunku: 75 1140 2004 0000 3902 7931 9190

blackberry-messenger.png
bottom of page