top of page

 

Dlaczego język szwedzki? 🇸🇪

 

Szwedzki, choć jest językiem urzędowym Szwecji, Wysp Alandzkich oraz niektórych regionów Finlandii, posługuje się nim też część ludności zamieszkującej Łotwę, Estonię.

 

Dzięki znajomości języka szwedzkiego:

 • poznasz niezwykle ciekawą kulturę skandynawską,

 • zyskasz nowe kompetencje zawodowe,

 • nauczysz się jednego z niszowych, ale przez to też pożądanego na rynku pracy języka,

 • zyskasz możliwość zmiany swojego życia,

 • wycieczka do tego kraju będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek, gdy będziesz znał_a ten język.

 

Ponadto:

 • Tym językiem posługuje się około 10 milionów ludzi.

 • To najbardziej popularny język spośród języków skandynawskich.

 • Szwecja to najbogatszy kraj skandynawski.

 • W Szwecji mieszka już około 90 000 Polaków.

 

Ciekawe seriale, które polecamy do nauki szwedzkiego:

 • Rodzina plus.

 • Kalifat.

 • Miłość i anarchia.

 

Wybrane kraje, gdzie możesz rozmawiać po szwedzku!

Mapy strona(4).png

Jak uczymy?

 

W naszej szkole językowej mamy wykwalifikowanych lektorów. Wszyscy są szkoleni do tego, aby uczyć według naszej metody "wchłaniania", czyli nauki praktycznego języka przede wszystkim w mowie. Dla nas najważniejsze jest to, aby faktycznie nauczyć Cię mówić.

Każdego kursanta traktujemy indywidualnie i podczas kursu przeprowadzamy test poziomujący oraz wywiad, który pozwala nam dostosować kurs pod potrzeby ucznia. Lektorzy, dostosowując materiały i metodykę nauczania biorą pod uwagę predyspozycje i oczekiwania ucznia, tak aby kursant uczył się języka w swoim stylu, co za tym idzie na maksa efektywnie. 

 

Zgodnie z naszą metodą, każda lekcja dzielona jest na poszczególne części językowe (słownictwo, konwersacje, słuchanie, czytanie, gramatyka, pisanie), w których na wstępie przedstawia się dane zagadnienie, a następnie lektor ćwiczy je głównie w mowie. Lektor nie obciąża uczniów zbędnym materiałem, ale pilnuje, aby u każdego miał miejsce proces uczenia przedstawionego zagadnienia. 

Prowadząc kurs, nasi lektorzy korzystają z podręcznikówartykułów, prezentacji, ćwiczeń interaktywnych. tj. kahoot, quizlet, quizzis itp. Zajęcia uzupełniane są także o ciekawe filmiki językowe.

Grupy językowe tworzone są na platformie LangLion oraz na Messengerze. Kursant otrzymuje login i hasło po wybraniu terminu odbywania kursu.

 

Z nami możesz uczyć się tak, jak lubisz najbardziej!

 • W grupie 3-9 osobowej, w której poznasz nowe osoby tak samo zainteresowane tym językiem i kulturą!

 • W parze ze swoim znajomym, członkiem rodziny, z kimkolwiek zechcesz. Nauka w gronie bliskich motywuje i pozwala Ci się czuć swobodnie na lekcji.

 • Indywidualnie z lektorem, gdzie to Ty decydujesz czego i kiedy się uczysz.

Celem naszych kursów szerzenie znajomości praktycznego języka obcego wśród Polaków na całym świecie oraz na lekcjach przerabianie poziomów językowych. Przerobienie poziomu językowego w trybie zwykłym zajmie ok. 10 miesięcy zaś w trybie przyspieszonym 5 miesięcy.

 

Nabór na kursy jest ciągły. W dowolnym momencie kursant może przystąpić do kursu.

Nie zwlekaj i zapisz się już teraz!

Przykładowa lekcja języka szwedzkiego z Agnieszką.
Nasi lektorzy są zawsze do twojej dyspozycji i pomogą Ci uporać się z twoimi problemami językowymi.

POZNAJ NASZYCH SZWDZKICH LEKTORÓW

100% lekcji to:

KONWERSACJE

SŁOWNICTWO

GRAMATYKA

CZYTANIE

AKCENT

tablica2.jpg

"Hej! Mam na imię Julia. Jestem lektorką języka szwedzkiego i pół-Szwedką, co sprawia, że na moich lekcjach stawiam przede wszystkim na wymowę, rozmawianie i przybliżenie tego jak Szwedzi patrzą na świat. Na zajęciach skupiam się na praktycznych aspektach języka, które pozwolą Ci świetnie odnaleźć się w Szwecji. Zagadnienia gramatyczne przyswoisz szybko dzięki dostosowaniu tematyki lekcji pod Twoje zainteresowania i potrzeby. Nie mogę się doczekać :) ".

Julia – szwedzki

PRAKTYKA: native

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 3 lata

OPINIA KURSANTA: "Bardzo sympatyczna lektorka! Jeżeli miałabym kogokolwiek polecić to na pewno ją.  Bardzo podobała mi się staranność i zaangażowanie :)'' - Julia

100% lekcji to:

tablica2.jpg

Hej hej! Jestem Kris. Jestem zauroczony szwedzkim i zafascynowanym szwedzka kultura. Będziemy rozmawiać dużo o szwedzkim społeczeństwie i analizować je z różnych perspektyw. Na zajęcia panuje przyjazna aura, dużo się śmiejemy, cieszymy się językiem i bawimy się nim. Będziemy analizować obecne wydarzenie w Szwecji,  aby jak najbardziej zaglębic się w szwedzkie uniwersum. Nie mogę się doczekać aż zobaczymy się na zajęciach. Vi ses!

Kris – szwedzki

PRAKTYKA: 3 lata

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 1 rok

OPINIA KURSANTA: "Bardzo fajne zajęcia, wszystko tłumaczone jasno i logicznie a do tego super atmosfera. Polecam!'' - Aleksandra

tablica2.jpg

OPINIA KURSANTA: "Maciej prowadzi zajęcia bardzo ciekawie.  Zaraził mnie swoją pasją do języka'' - Kasia

PRAKTYKA: 3 lata

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 1 rok

Hej! Jestem Maciek. Pasjonuję się sportem i podróżami, a co za tym idzie- nauką języków. Oprócz szwedzkiego znam również angielski, niemiecki oraz hiszpański. Właśnie tą pasją do języków chciałbym zarazić swoich kursantów i pokazać, że język szwedzki wcale nie jest tak straszny, jak go malują. Z chęcią pomogę Ci w doskonaleniu Twoich umiejętności językowych- przede wszystkim w mówieniu, na które będę kłaść największy nacisk. Jestem osobą pomocną i otwartą, a na moich zajęciach mogę zagwarantować brak nudy. Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy się na zajęciach :)

Maciej - szwedzki 

94078653_246974693374829_319614981654341

DANE FIRMY

HIPERkursy Paulina Łaskowska

ul. Aleksandry Gabrysiak 42/26

Gdańsk, 80-175

NIP: 9571119549

REGON: 384659997

GODZINY OTWARCIA

TO TEŻ MOŻE CI SIĘ PRZYDAĆ

pn-pt  8:30 - 17:00

sob 9:00-12:00

Płatności należy kierować na konto HIPERkursy Paulina Piasecka podając w tytule język zapisu
Numer rachunku: 75 1140 2004 0000 3902 7931 9190

100% lekcji to:

tablica2.jpg

Cześć! Mam na imię Julia i uczę języka szwedzkiego. Na moich zajęciach nie tylko nauczysz się więcej o szwedzkiej gramatyce, ale także usłyszysz mnóstwo ciekawostek o życiu Szwedów. Jak mówią, co jedzą, jak spędzają wolny czas. Podczas zajęć po kolei przeprowadzę Cię przez zagadnienia gramatyczne, jedno po drugim, tak aby język szwedzki odsłonił przed Tobą swoje tajemnice. Będzie też dużo praktycznych i kreatywnych ćwiczeń oraz mnóstwo ciekawych konwersacji o Szwecji i regionie Nordyckim. Zapraszam Cię na mój kurs niezależnie od tego czy miałeś już doświadczenie z językiem czy dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę ze szwedzkim.

Szwedzi to w końcu nasi sąsiedzi zza morza.

Julia – szwedzki

PRAKTYKA: 2 lata

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 1 rok

OPINIA KURSANTA: "Kurs mi się bardzo podoba, dużo angażujących  ćwiczeń. Będziemy kontynuowaĆ"

blackberry-messenger.png
bottom of page