top of page

 

Dlaczego język norweski? 🇳🇴

 

Pomimo mniejszej popularności to wciąż bardzo przydatny język zwłaszcza dla osób chcących wyemigrować do Norwegii.

 

Dzięki znajomości języka norweskiego:

 • zyskasz nowe kompetencje zawodowe

 • będziesz mógł_a  całkowicie odmienić swoje życie

 • wycieczki w poszukiwaniu ciekawych fiordów będą jeszcze łatwiejsze

 • lepiej zrozumiesz skandynawską kulturę

 

Ponadto:

 • Do Norwegii wyjechało już ponad 100 000 Polaków

 • Norwedzy bardzo lubią Polaków


 

Ciekawe norweskie seriale, które polceamy do nauki:

 • Facet na święta

 • Lilyhammer 

 • Ragnarok

 

Poniżej możesz zobaczyć, gdzie leży Norwegia!

Mapy strona(2).png

Jak uczymy?

 

W naszej szkole językowej mamy wykwalifikowanych lektorów języka hiszpańskiego. Wszyscy są szkoleni do tego, aby uczyć według naszej metody "wchłaniania", czyli nauki praktycznego języka przede wszystkim w mowie. Dla nas najważniejsze jest to, aby faktycznie nauczyć Cię mówić.

Każdego kursanta traktujemy indywidualnie i podczas kursu przeprowadzamy test poziomujący oraz wywiad, który pozwola nam dostosować kurs pod potrzeby ucznia. Lektorzy dostosowując materiały i metodykę nauczania biorą pod uwagę predyspozycje i oczekiwania ucznia, tak aby kursant uczył się języka w swoim stylu, co za tym idzie na maksa efektywnie. 

 

Zgodnie z naszą metodą, każda lekcja dzielona jest na poszczególne części językowe (słownictwo, konwersacje, słuchanie, czytanie, gramatyka, pisanie), w których na wstępie przedstawia się dane zagadnienie, a następnie lektor ćwiczy je głównie w mowie. Lektor nie obciąża uczniów zbędnym materiałem, ale pilnuje, aby u każdego miał miejsce proces uczenia przedstawionego zagadnienia. 

Prowadząc kurs nasi lektorzy korzystają z podręcznikówartykułów, prezentacji, ćwiczeń interaktywnych. tj.. kahoot, quizlet, quizzis itp. Zajęcia uzupełniane są także o ciekawe filmiki językowe.

Grupy językowe tworzone są na platformie LangLion oraz na Messengerze. Kursant otrzymuje login i hasło po wybraniu terminu odbywania kursu.

 

Z nami możesz uczyć się tak jak lubisz najbardziej!

 • W grupie 3-9 osobowej, w której poznasz nowe osoby tak samo zainteresowane tym językiem i kulturą!

 • W parze ze swoim znajomym, członkiem rodziny, z kimkolwiek zechcesz. Nauka w gronie bliskich motywuje i pozwala Ci się czuć swobodnie na lekcji.

 • Indywidualnie z lektorem, gdzie to Ty decydujesz czego i kiedy się uczysz.

Celem naszych kursów szerzenie znajomości praktycznego języka obcego wśród polaków na całym świecie oraz na lekcjach przerabianie poziomów językowych. Przerobienie poziomu językowego w trybie zwykłym zajmie ok. 10 miesięcy zaś w trybie przyspieszonym 5 miesięcy.

 

Nabór na kursy jest ciągły. W dowolnym momencie kursant może przystąpić do kursu.

Nie zwlekaj i zapisz się już teraz!

POZNAJ NASZYCH  LEKTORÓW

tablica2.jpg

Iwona - norweski

 

 

Moja przygoda z Norwegią zaczęła się w 2013 roku, kiedy to po raz pierwszy przyjechałam tutaj z programu Erasmus. Wtedy też zaczęłam poznawać język norweski. Swoje umiejętności językowe zgłębiałam z dnia na dzień pracując z norwegami, równocześnie poznając ich kulturę i zwyczaje. Nauczanie tego języka i przekazywanie wiedzy o kraju fiordów stało się moją pasją. Podchodzę indywidualnie do każdego ucznia. Uczniowie mówią o mnie, że jestem osobą cierpliwą, a zajęcia prowadzone są w bezstresowej  atmosferze. Serdecznie zapraszam!

PRAKTYKA: 7 lat

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 4 lata

OPINIA KURSANTA: "Z panią Iwoną nie miałem żadnych problemów, bardzo sympatyczna lektorka. Nie zawiodłem się i cieszę się, że padło akurat na panią Iwonę :)" - Robert

tablica2.jpg

Wiktoria - norweski

 

 

Hej! Jestem Wiktoria. Wybrałam norweski, bo jest to moim zdaniem jeden z bardziej przyszłościowych języków. Sama nauka języka to dla mnie przyjemność, a dodatkowo dzięki studiom dostałam możliwość poznania nowej kultury. Przez pół roku byłam na wymianie Erasmus w Bergen, więc zdążyłam się zaznajomić z norweskimi zwyczajami, co było naprawdę świetnym doświadczeniem. Program zajęć dostosowuję indywidualnie pod ucznia i zawsze staram się wykorzystywać dodatkowe materiały spoza książki, by lekcja była ciekawsza. Jestem bardzo otwartą i towarzyską osobą, więc praca z ludźmi to to w czym odnajduję się najbardziej.

OPINIA KURSANTA: "Zajęcia z Wiktorią są bardzo fajne.  Lubię ją za to, że jest zabawna i miła." - Anita

PRAKTYKA: 3 lata

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 1 rok

tablica2.jpg

Julia - norweski

Uczenie jest moją pasją. Bardzo mi zależy na indywidualnym podejściu do każdego ucznia, ponieważ każdy może mieć inny cel w nauce języka i inne oczekiwania wobec kursu. Spróbuję nauczyć was tego, co jest wam najbardziej potrzebne.

PRAKTYKA: 5 lat

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 2 lata

OPINIA KURSANTA: „Z Panią Julią bardzo dobrze mi się współpracuje. Podobają mi się wszystkie aspekty kursu: podstaw gramatyki, słowotwórstwa i wymowy, ale również wiele ciekawostek na tematy kulturowe społeczne i historyczne.'' - Róża

tablica2.jpg

Dawid - norweski/niemiecki

Języki obce to moja pasja od najmłodszych lat. Najpierw niemiecki, później angielski i w końcu norweski. Na studiach nauczyłem się nie tylko samego języka, ale również starałem się go zrozumieć. Dowiedziałem się wiele o języku, kulturze i samych Norwegach. To zadziwiające jak wiele nas różni i łączy! Uwielbiam pracować z ludźmi, dzielić się wiedzą i obserwować nasze postępy.

PRAKTYKA: 5 lat

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 1 rok

OPINIA KURSANTA: „Serdecznie polecam zajęcia z języka niemieckiego z Panem Dawidem 😉 Tempo nauki dostosowane do kursanta" - Pamela

tablica2.jpg

Zuzanna - norweski

Hei hei!  Na co dzień zajmuję się norweską historią sztuki, w szczególności tą współczesną. Pierwsze 6 miesięcy 2022 roku spędziłam w Vestlandet szlifując język w szkole wyższej w ramach programu Erasmus, a pobyt ten jedynie przypieczętował moje przekonania o tym najszczęśliwszym kraju na świecie. Na moich zajęciach skupimy się zarówno na gramatyce, jak i mówieniu oraz słuchaniu języka. W zależności od Waszych preferencji będziemy opierać się zarówno na podręcznikach i rozwiązywaniu ćwiczeń, jak i rozmowie oraz bardziej interaktywnych zadaniach. Oczywiście wszystko w przyjaznej i bezstresowej atmosferze oraz w duchu użyteczności i dogadania się z Norwegami :)

PRAKTYKA: 6 lat

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE:  2 lata

OPINIA KURSANTA: „Jestem po dwóch lekcjach i jest super, miło przyjemnie, dużo słówek, powtarzanie, fajne podejście. 🙂" - Kasia

tablica2.jpg

Norweski to moja pasja. W Norwegii fascynuje mnie jej przyroda i to jak kształtuje mentalność i sposób bycia Norwegów. Swój wolny czas poświęcam głównie odkrywaniu skandynawskiego kina, a szczególne miejsce w mym sercu zajmują horrory. Uczenie innych sprawia mi olbrzymią frajdę. Uwielbiam kontakt z nowymi pasjonatami norweskiego. Śledzenie postępów, tego jak z dnia na dzień wiedzą coraz więcej nie tylko o języku, ale i o kulturze i historii, motywuje mnie do działania i daje niesamowitego "kopa".

Magda - norweski

PRAKTYKA: 4 lata

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 4 lata

OPINIA KURSANTA: "Na kursie poznałam wiele nowych słówek i wyrażeń. Najciekawsze są dla mnie konwersacje na zajeciach. Organizacja kursu była bardzo dobra" - Magdalena.

tablica2.jpg

Magda - norweski

"Przede wszystkim kładę nacisk na pokonanie strachu przed mówieniem w obcym języku. Sama interesuję się językami obcymi, podróżami i skokami narciarskimi."

PRAKTYKA: 6 lat

WYKSZTAŁCENIE: językowe

DOŚWIADCZENIE: 3 lata

OPINIA KURSANTA: "Magdalena fajnie prowadzi zajęcia i jest zaangażowana.'' - Maria

94078653_246974693374829_319614981654341

DANE FIRMY

HIPERkursy Paulina Piasecka

ul. Aleksandry Gabrysiak 42/26

Gdańsk, 80-175

NIP: 9571119549

REGON: 384659997

GODZINY OTWARCIA

TO TEŻ MOŻE CI SIĘ PRZYDAĆ

pn-pt  8:30 - 17:00

sob 9:00-12:00

Płatności należy kierować na konto HIPERkursy Paulina Piasecka podając w tytule język zapisu
Numer rachunku: 75 1140 2004 0000 3902 7931 9190

blackberry-messenger.png
bottom of page