top of page

JESZCZE CIEKAWSZE WAKACJE


Zastanawiałeś się kiedyś czy da się nauczyć języka obcego podczas pobytu na wakacjach?

Wyobraź sobie, że jesteś w słonecznej Hiszpanii lub na pięknej greckiej wyspie, ale jedyne co jesteś w stanie powiedzieć to Hola i Kalimera. Jak więc połączyć przyjemne z pożytecznym i w czasie urlopu poznać bliżej język oraz kulturę odwiedzanego przez Ciebie kraju?Dziś w kilku punktach pokaże Ci jak to zrobić :)


Jeśli naprawdę chcesz nauczyć się języka obcego na wakacjach to musisz porzucić korzystanie z translatora. W momencie kiedy zdasz sobie sprawę, że jedyną sposobnością na porozumienie się będzie próba nawiązania rozmowy, automatycznie zaczniesz szukać sposobów na komunikowanie się z obcokrajowcami. Wykorzystaj daną chwilę i moment! Złap vibe danego miejsca i poczuj się jak jeden z jego mieszkańców. W ten sposób z łatwością zaczniesz zapamiętywać wszystko to co dzieje się wokół Ciebie. Każdy uliczny szyld, piosenka w radio czy menu w restauracji sprawią, że oswoisz się z danym językiem. Zaczniesz się z nim osłuchiwać, a następnie będziesz próbował sam się nim posługiwać. Podtrzymuj wakacyjne flow na długo po powrocie z urlopu. Słuchaj piosenek w danym języku, oglądaj filmy i przede wszystkim kontynuuj swoją naukę w szkole językowej.Zapisz sobie zwroty językowe, których dowiedziałeś się od miejscowych lub które usłyszałeś w czasie pobytu. W ten sposób nawet pomimo braku znajomości gramatyki będzie Ci łatwiej zbudować wypowiedź niż poprzez naukę samych słówek znalezionych w słowniku. Weź udział w lokalnych atrakcjach! W ten sposób nie tylko spędzisz miło czas, poznasz inną kulturę, ale też będziesz miał okazję na rozwijanie umiejętności językowych. Praktyka językowa to kolejny kluczowy element jeśli chcesz nauczyć się danego języka od podstaw. Nawet gdy twoja nauka rozpoczyna się dopiero na wspomnianych wakacjach nie możesz ograniczać się w kontaktach z innymi ludźmi. Tylko tak oswoisz się z nowo poznawanym językiem.

Ktoś po powrocie może Cię zapytać: Dlaczego chciałeś się nauczyć języka będąc na wakacjach? Myślę, że odpowiedź na te pytania jest prosta. Dla HIPERkursanta nauka języka obcego w każdej postaci jest inspirująca i cenna, a możliwość na łączenie jej z wypoczynkiem tylko sprawia, że po powrocie do kraju ma się ochotę na podtrzymywanie nowej wiedzy.


Dzięki tym wskazówkom w następne wakacje będziesz w stanie komunikować się bez najmniejszych przeszkód!


23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


blackberry-messenger.png
bottom of page