top of page

JAK UCZY SIĘ KRÓL BOKSU?

Gdy uczymy się nowego języka obcego, musimy zapamiętać wszystko: zasady gramatyczne, słówka, akcenty i wyjątki. Jak to wszystko zapamiętać?


Metoda "Króla Boksu" W nauce języków obcych świetnie może sprawdzić się metoda „Króla Boks''. W środowisku badaczy i naukowców metoda ta jest określana jako ,,nauka przeplatana", która jest całkowitym przeciwieństwem nauki blokowej. Skupia się na ciągłym zróżnicowaniu przerabianego materiału. Zakłada przeplatanie się różnych ćwiczeń i wymieszanie kolejności zagadnień. Wymieszany i zróżnicowany materiał, to większe wyzwanie dla mózgu, a ciężko pracujący mózg lepiej zapamiętuje. Jak to zrobić? Co 15 minut powinniśmy zmieniać to, czego się uczymy, czyli na przykład po gramatyce możemy zająć się nauką słówek, a potem ponownie wrócić do zagadnień z gramatyki.

Skąd wzięła się nazwa metody? Nazwa pochodzi od jednego z najbardziej cenionych pięściarzy na świecie – Muhammada Alego, który w swoich treningach wykorzystywał technikę mieszania różnych ćwiczeń, zamiast powtarzalnych bloków. W czasie, gdy inni ćwiczyli jedno uderzenie, on skakał na skakance i ćwiczył sekwencję uderzeń. Właśnie ten sposób trenowania zapenił mu tytuł króla boksu. A co Ty sądzisz o takim sposobie nauki?

145 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


blackberry-messenger.png
bottom of page