top of page

METODA TANCERKI W NAUCE JĘZYKÓW OBCYCH

Zaktualizowano: 12 wrz 2022


Jak to jest, że tancerka zna tak perfekcyjnie swój układ taneczny?To dlatego, że nauka rozłożona w czasie jest wielokrotnie powtarzana.

Rozproszenie powtórek w czasie sprawia, że zapamiętujemy na znacznie dłużej, a nawet na całe życie. Zapominanie to naturalne zjawisko, dlatego naukę należy planować tak, aby przy kolejnym razie trochę się wysilić i przypomnieć sobie przerabiany materiał.

Moja rada: Nie denerwuj się, że zapominasz. Daj sobie na to chwilę, aby w kolejnej sesji zapisać informacje na znacznie dłużej. Oceń jaka przerwa między ćwiczeniami jest dla Ciebie najlepsza. Rozkładanie nauki na wiele dni wcale nie zabierze Ci więcej czasu niż wkuwanie wszystkiego na jeden raz poświęcając godziny. Mózg musi odpocząć. Zobaczysz, że rozpraszając naukę w czasie dodatkowo zaoszczędzisz cenne minuty.JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z POWTÓREK? 1. Rozkładając uczenie się w czasie, eliminujesz złudne poczucie posiadania wiedzy, które wynika z bycia na świeżo z materiałami. 2. Rozpraszając naukę w czasie zapamiętasz na dłużej, a nawet na całe życie. 3. Widząc efekty będziesz czuł satysfakcję i motywację do dalszej nauki.

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


blackberry-messenger.png
bottom of page