top of page

Dla mówiącego nic trudnego!

Zaktualizowano: 4 lis 2022

Dla tych, którzy chcą zacząć używać języka w życiu codziennym.

Uczysz się języka, znasz dużo słówek, ale kiedy przychodzi co do czego to zasycha Ci w gardle? Umiejętność posługiwania się językiem w mowie to najczęściej spotykana trudność w trakcie nauki. Wiele osób boi się odezwać, w obawie przed popełnieniem błędu czy oceny ze strony innych. W tym artykule, pokażę Ci jak przełamać barierę językową i zacząć korzystać z języka pełną parą!

Skup się na ćwiczeniu, nie na efektach.

Strach przed mówieniem jest jedną z największych przeszkód w nauce języka. Często boimy się zostać negatywnie ocenieni czy wyśmiani. Czas z tym skończyć!

Musisz zrozumieć, że nigdy niczego się nie nauczysz bez popełniania błędów. Jeśli je robisz i jesteś tego świadomy/a to pierwszy krok do sukcesu! Dzięki aktywnemu wykrywaniu i poprawianiu swoich błędów jesteś w stanie uczyć się bardzo efektywnie (jeśli nie znasz metody ACTIVE RECALL, zajrzyj do poprzedniego wpisu 😎).


Mów do siebie.

Może brzmi to absurdalnie, ale naprawdę działa. Jeśli trudno Ci się przełamać, aby przeprowadzić rozmowę z inną osobą, najpierw zacznij od siebie. Dodatkowo możesz się nagrywać - dzięki temu później masz możliwość wykrycia ewentualnych błędów. Taka praktyka jest bezstresowa, a może być pomocna w łamaniu bariery językowej.


Rozmawiaj z rodziną/przyjaciółmi.

Jeśli ktoś z Twoich bliskich uczy się tego samego języka co ty bądź posługuje się nim biegle, to świetna okazja, żeby spędzić razem miło czas, a także doskonalić swoje umiejętności mówienia. Rozmowa ze znajomą osobą może być dla Ciebie bardziej komfortowa niż z kimś obcym, oprócz tego możecie się wspólnie motywować, korygować błędy i dużo szybciej osiągnąć sukces w nauce.


W nauce języków, a przede wszystkim, jeśli chodzi o mówienie, panuje jedna zasada: im więcej, tym lepiej!

Kiedy postawisz pierwszy krok, zauważysz że kolejne okażą się dużo prostsze niż myślałeś/aś.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, część z Was która bała się wyjść ze swojej strefy komfortu, postawi swoje pierwsze kr

87 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


blackberry-messenger.png
bottom of page