top of page

CZTERY RADY, KTÓRE POMOGĄ CI ZACZĄĆ SWOBODNIE MÓWIĆ W JĘZYKU OBCYM


Istnieje wiele osób na świecie, które uczą się języka obcego od lat, ale wciąż blokuje ich bariera językowa. Gdy chcą wypowiedzieć się w języku innym niż ich ojczysty towarzyszy im strach, stres oraz dyskomfort. Te osoby najczęściej posiadają wiedzę, znają może nie wszystkie, ale najpotrzebniejsze słówka, zasady gramatyczne, a mimo to największą trudność sprawia im komunikowanie się.
Poniżej przedstawię Ci cztery rady, które z pewnością ułatwią Ci posługiwanie się językiem obcym!


1. Nie skupiaj się na tym, że możesz popełnić błąd.

Popełnianie błędów to nieodłączny element nauki, to one uczą najwięcej. Wyciągaj z nich wnioski, zapisz i zapamiętaj, następnym razem powiesz poprawnie. Nie wyrzucaj sobie błędu, nie mów o sobie źle. To do niczego nie doprowadzi.


2. Działaj Metodą Kaizen czyli małych kroków

Metoda małych kroków to świetny sposób na wprowadzanie małych zmian, prowadzących do dużych efektów. Wprowadzając małe zmiany w dłuższej perspektywie zyskujemy wiele korzyści. Metoda Kaizen mobilizuje nas do ciągłego doskonalenia bez koniecznej rewolucji. Wprowadź w swoje życie małą zmianę np. mów do siebie w języku obcym przez 15-20min dziennie, efekty na pewno się pojawią!


3. Zadbaj o właściwe nastawienie.

Często nasze problemy w posługiwaniu się językiem obcym związane są ze strachem przed oceną innych. Warto uświadomić sobie, że w normalnej konwersacji nie będziesz oceniany, rozmówca będzie raczej skupiony na tym, aby Cię zrozumieć. Tak samo na kursie językowym najważniejsza jest komunikacja a nie ocenianie. Zmień swoje myślenie. To pomoże Ci w przełamaniu bariery językowej. 4. Zapisz się na kurs językowy.

W HIPERkursach ćwiczona jest przede wszystkim praktyczna komunikacja w języku obcym. Są tutaj najlepsi lektorzy, którzy dopasowują metodę nauczania do potrzeb ucznia, a nauka przebiega w bezstresowej atmosferze. Nasi lektorzy są cierpliwi i chwalą każdy postęp. Nie krytykują i nie oceniają uczniów negatywnie, a dostosowują tempo i intensywność nauki do postępów kursanta.


Wypróbuj nasze wskazówki, a przekonasz się, że swobodna rozmowa w języku obcym jest na wyciągnięcie ręki!

34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


blackberry-messenger.png
bottom of page