top of page

5 nawyków ułatwiających naukę języka

Zaktualizowano: 4 lis 2022

Czy nauka języka zawsze kojarzyła Ci się z monotonnym siedzeniem przed ekranem komputera, czytaniem zbyt długich regułek i brakiem motywacji?1. Organizuj czas

Przyjrzyj się temu jak zarządzasz swoim czasem. Czy w ciągu dnia zdarza Ci się mieć przerwy od codziennych obowiązków, których nie wykorzystujesz w żaden sposób, nawet na odpoczynek? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak - świetnie! Wykorzystaj ten czas na naukę języka, możesz wspomóc się telefonem np. w czasie drogi do pracy odpal audiobooka lub obejrzyj odcinek swojego ulubionego serialu w języku, którego się uczysz.


2. Otaczaj się językiem

Brzmi jak coś skomplikowanego? - Nic bardziej mylnego. W tym tricku chodzi o to, abyś zmienił/a język na ten, którego się uczysz w każdym możliwym urządzeniu bądź aplikacji, której używasz. Dzięki temu będziesz mieć styczność z językiem obcym na co dzień i nauczysz się wielu przydatnych słówek.


3. Wysypiaj się

To takie proste, a jednak! Wielu z nas nie dostarcza organizmowi odpowiedniej dawki snu, co później skutkuje spadkiem koncentracji i zdolności zapamiętywania.

Zaplanuj godziny swojego snu i staraj się ich trzymać, dzięki temu twój mózg łatwiej przyswoi materiał.


4. Mów, mów, mów!

Oprócz samej teorii, w nauce potrzebna jest też praktyka. Jeśli nie masz znajomych, którzy mogliby Ci pomóc w ćwiczeniu mówienia, nie ma się o co martwić. Na portalach społecznościowych z łatwością znajdziesz grupy zrzeszające ludzi, pragnących nauczyć się nowego języka i chętnych do rozmowy na wiele tematów.


5. Korzystaj z kursów online

Największą zaletą kursów online, jest to że możesz z nich korzystać w każdej chwili, z każdego miejsca na świecie. Sprawdź naszą ofertę i zobacz czy znajdziesz tam język, który Cię interesuje.


Nawet najmniejsza zmiana, ma duży wpływ na efekt końcowy nauczania, co o tym sądzisz?


Skorzystaj z proponowanych przeze mnie rad i podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu! @Kamila


74 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
blackberry-messenger.png
bottom of page